Hakkımızda


Adım Canan.
1984 doğumluyum. 2016 yılında doktoramı tamamlamış olan bir Gıda Mühendisiyim.
İzmirli bir anne-babanın iki çocuğundan "abla" olanım. İzmir hep ilk aşkım.
Babamın mesleği dolayısıyla farklı farklı illerde okuyup, çalışıp, en çok da Ankara'da yaşamışım. 
Şuanda da eşimin mesleği sebebiyle Ankara'da yaşıyorum.

2010 yılında sevgi dolu bir adama iyi ki de "evet" dedim. Eşim 1980 Ankara doğumlu bir Bilgisayar Yüksek Mühendisi. İlgisi ve bilgisiyle tam bir teknoloji dehası!
2012 yılında ilk mucizemiz Demir, 2016 yılında da ikinci mucizemiz Deniz mutlu yuvamıza neşe kattı. Onlardan sonra hayatımızın anlamı, yaşamımızın sebebi değişti.

Biz herşeyden önce bir çok durum ve koşulda mutlu ve huzurlu olmayı bilen ve seçen bir aileyiz. Çok şükür ki; bizi yetiştiren, bize sevgi dolu çocukluk veren ve bugünlere getiren harika ailelerimiz; yine biz olmamızı sağlayan 'hatalarımızla ve iyi ki' lerimizle dolu gençliğimiz; çok güzel anılar biriktirdiğimiz sadece bir nefes uzaklıkta dostlarımız; hayatımızı kolaylaştırmayı ve mutluluğumuzu amaç haline getirmiş birbirimiz ve baldan tatlı biri 5, biri 1 yaşında iki meleğimiz var. 

Ben doktoramı bitirdiğimden beri bazı durumlar gereği çalışmıyorum; ama zamanımın neredeyse tamamını bu iki meleğin her zaman "iyi insan" olmaları için elimden geleni yaparak harcıyorum.

Yeni yerler ve kültürler keşfetmek en büyük merakım; kitap-kahve-çikolata en vazgeçemediğim üçlüm; spor ve sağlıklı ve enerjik yaşam en olmazsa olmazım;  mutfak en büyük rahatlama yerim ve sınırsız laboratuarım, yemek yapmak en zevk aldığım uçsuz bucaksız dünyam; eşim en büyük desteğim ve güven kaynağım, çocuklarım bu hayattaki en güzel hediyelerim; "şükür" dilimden hiç düşüremediğim; Atatürk izinden tek gittiğim ve çocuklarımın da bu yolda gitmesi için çabaladığım liderim.

Bu blog, meleklerime büyüdüklerinde okumaları için verebileceğimiz özel bir hediye...Çok düzenli aralıklarla olmasa da yapabildiğimiz ölçüde, bize özel detayları hafızamızda saklayarak tuttuğum, ne yaşandıysa onu yazdığım, en samimi, en sade ve en doğal şekliyle sunduğum "hatıra günlüğüm".

Yazılar bana, tasarım tamamen eşime aittir ;)

Tecrübelerden faydalanmak isteyenleri her zaman okumaya bekleriz...

Sevgiler...