HOŞGELDİN 6 YAŞ! MERHABA SON ÇOCUKLUK DÖNEMİ!

Kasım 06, 2018
Evlat!️


Karnımda sevgiyle hamur gibi şekillendirdiğim, göğsümde kokusunu duydukça huzur bulduğum, hayatımın merkezini mutlulukla sorgusuz değiştirdiğim, minicik parmaklarını seyrettikçe böyle bir mucizenin karşısında kendimi ne kadar küçük hissettiğim, “nasıl büyüyecek” derken bu kadar hızlı büyümesin diye zamanı dondurmak istediğim, yüzündeki mutluluk için yaşadığım, üzüldüğünde bir dudak bükmesiyle, ağladığında 1 damla yaşıyla parçalanıp eridiğim, endişelendiğinde açtığı boncuk gözlerinde rahatlamayı görmek için sarıp sarmaladığım, öfkelendiğinde attığı çığlıklarda bile boğazının acıyacağını dert edinip sakinleştirmeye çalıştığım, hasta anlarında kendimce dünyayı durdurup iyileşene kadar nefesimi tuttuğum, büyüdükçe daha iyi tanıdığım, daha çok sevdiğim, daha çok bana benzeyenim, bakışından aklındakini anladığım, bakışımla beni çözenim, çocukluğumdan daha çok çocuk gibi oynadığım ve attığı her kahkahayla beni kahkahaya boğanım, öğrencimden çok öğretmenim olarak doğduğundan itibaren beni şekillendirenim, merhametim, hassasım, güçlüm, romantiğim, aklını ve kalbini sevdiğim...

Yanağındaki gamzesinin içinde bir ömür sessizce yaşamak istediğim çocuk! İyi ki doğmuşsun, iyi ki sen olmuşsun 💙💕💙

Minicik çocuk kalbini benim kalbime yerleştirerek doğdun sen. Sonra fısıldadın kendi düşüncelerimi okurcasına; “kalplerimiz bir, saf ve karşılıksız sevgiyle atıyor, ve biz aynıyız senle... Mutluysan mutluyum, iyiysen ben de iyiyim, ne hissedersen ben de aynısını hissederim” O zamandan beri her daim sevgiyle ve sabırla öğretiyorsun; senden önce hiç tatmadığım olağanüstü hisleri, bakış açısını, ince ince dokunan bu sanat dalını. Ne büyük mutluluk veren boncuk bir mucizesin sen çocuk! Ve ben nasıl derin seviyorum seni 💕 

İyi ki doğmuşsun nefesim bebeğim 💙

6 yaş bir sınır. İlk çocukluktan 2. ve son çocukluğa geçişin sembolü. Artık okul hayatımıza girdi ve 1.5 aydır seninle yaklaşık her gün 8:00-15:00 arası 7 saat ayrı geçiriyoruz. Peki nasılsın bu zamanlarda? İleride okursun, anlatayım: Hem adapte olma hızın, okulda ve evde ödevlerinde, çalışmanda veya tüm kişisel işlerinde başardığın sorumlulukların, öğretmen ve arkadaşlarınla ilişkilerin, herşeyinle bir bütün olarak gurur duyuyorum seninle! İnan, sadece ben değilim böyle düşünen. Seni tanıyanlar seni gerçekten çok sevip takdir ediyor. Öğretmenin senden sınıfın pırlantası diye bahsediyor ve her görüşmemizde bizi seni böyle yetiştirdiğimiz için tebrik ediyor. Bana göreyse tebrik edilesi sensin! Sen kendini çok iyi yetiştirip bizden alabildiğin kadar çok olumlu temeli alıyorsun. Biz sadece sana anlatıyoruz, seninle konuşup yaşıyoruz.

Kişisel olarak da sanırım içinde fırtınalar kopmaya başlıyor! Ne minik çocuksun ne büyük. Ne hiç birşeyi yapamaz durumdasın ne herşeyi bilir konumundasın. Arada derede olduğundan git-gel lerin, kendini ve fikirlerini ispat çalışmaların, fikir ayrılıklarında diretmelerin, öfke kontrolünde zorlanmaların, kendini aileden sonra yeni bir kurum olan okulda kabul ettirme çabaların, aynı anda öğrenme ve beynini müthiş bir hızla geliştirme durumların hepsi birden çok yük, çok yorucu. Normal ama zor, farkındayım. Yoruluyorsun, çabuk sıkılıyorsun, hatta bazen ne yapmak istediğini bilmeden herşeye karşı gelebiliyorsun. Ama yine de mutlusun, çünkü hep öğretmeye çalıştığımız gibi, küçük şeylerden mutlu olmayı biliyorsun, kardeşinle çok eğleniyorsun, bizimle mutlu olduğunu hissettiriyorsun. Hafta sonları 2 gün jimnastik veya yüzme kursuna gidiyorsun. Her ne kadar bazen sıkılsan da sporda da gayet başarılısın ve sana ne kadar iyi geldiğini zaman geçtikçe anlayacaksın. Boyun 117 cm, kilon 22. Hala iştahın yerinde, hala dengeli ve sağlıklı beslenip düzenli yaşıyorsun. En önemlisi de, özellikle benimle bol bol sohbet edip, dertleşip, eğleniyorsun. Beni dinliyorsun, hem de sözlerim yazılı kuralmışcasına.

Bu sene doğum günü kutlamasına da aslında sen karar verdin. Hep olduğu gibi sana fikir danıştık, kararını biraz da modifiye ettik. Hafta içine geldiği için ve okulda olduğun için, 31 sınıf arkadaşını da eve çağırmak zor olacağından size minik kurabiyeler yapıp okula getirdim. Hem pasta olayına girmemiş ve okulda parti yapmamış oluruz hem de daha sağlıklı bir ara beslenmeyle "iyi dilekler" eşliğinde kendini özel hissedersin diye düşündüm. Çok keyifli bir zaman geçirdin gibi geldi bana, en azından içten teşekkürün ve gülen yüzünle içime işledin!


Akşamına evde ailecek kutladık doğum günümüzü. İlerleyen haftasonu da yakın arkadaş grubumuzla toplanarak dışarıda pastamızı yedik. Ankarada soğuyan havaya inat öyle sıcak bir kutlama oldu ki, sanırım arkadaşlarınla uzun süre hafızalarınızda olacak :)


Meleğim! Sen hep gül, hep iyi yönünden bak hayata ki yaşamın tadını çıkar. Her yaşın, sayıdan çok daha fazla kat kat mutluluk getirsin sana! Gönlünce yaşa, sağlıklı yaşa, huzurlu yaşa! Çok sev, çok sevil! Ömrün güzel olsun, kalbin hep güzel kalsın!

İyi ki varsın, iyi ki bizim canımızın parçasısın!

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM