BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİREN KARIŞIM

Mart 19, 2018

Hem çocukların hem yetişkinlerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmek, özellikle soğuk mevsimlerde ve mevsim geçişlerinde hastalıklara karşı korumak, varsa ağrılarını azaltmak için çok rahat yenebilen nefis bir baharatlı bal karışımı tarifi vermek istiyorum;


🍯 Yarım kase kadar süzme bal 
  • Çam ya da çiçek balı fark etmez, 1 yaşından sonra çocuklarınıza verebilirsiniz. Eğer damak zevkinize göre bir bal markası  bulamadıysanız ya da marketteki ballar size hitap etmiyorsa, deneyip tek kelimeyle bayıldığımız ve güvenle tükettiğimiz işlenmemiş, ısıl işlem görmemiş, filtrelenmemiş, doğal ham bal olan Altınözüt süzme çiçek balını tavsiye edeceğim. Doğalinya'nın web sayfasından satın alabilirsiniz.
🍯 1 tepeleme çay kaşığı toz zerdeçal (Hint safranı olarak biliniyor)
  • Kurkumin bileşeni aktif maddesi olup kanserin önlenmesinde ve tedavisinde çok etkilidir. Antioksidan özelliği fazla olduğundan bağışıklık sistemini güçlendirir. İltihap giderici, ağrı kesici, kötü kolestrolü düşürücü etkilere sahiptir.


🍯 1 çay kaşığı toz tarçın
  • İçerdiği uçucu yağlarla enfeksiyonlara ve ağrılara karşı iyi gelir. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, gaz ve şişkinlik sorunlarına karşı etkilidir. Antioksidan özelliğe sahiptir,  kanser hücrelerine karşı koruyucudur, şeker seviyesini dengeler.
🍯 Yarım çay kaşığı toz zencefil
  • Soğuk algınlığına, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, ağrı ve iltihaplı hastalıklara iyi gelir. 
🍯 Yarım çay kaşığı toz karabiber
  • A vitamini deposu olup K ve C vitaminleri, potasyum, manganez, demir mineralleri içeren doğal bir antioksidan ve antibiyotiktir. Sindirim sistemine, soğuk algınlığına iyi gelir ve metabolizmayı güçlendirir.
🍯 Yarım çay kaşığı havanda ezilmiş çörekotu
  • Çok sayıda mineral, vitamin, uçucu olmayan yağ içerir. Şeker seviyesini düşürür, bronşit, astım, romatizmal hastalıklara, iltihaplara iyi gelir.
🍯 Yarım çay kaşığı havanda ezilmiş karanfil
  • Fazlaca uçucu yağ, omega 3 ve 6 yağ asitleri, mineraller ve vitaminler içerir. Hem ağrı kesici özellikte hem de yüksek antioksidan etkiye sahip olduğundan hastalıklara karşı koruyucu etkidedir.


Hepsini karıştırıp isteğe göre farklı baharatlar da ekleyebilir; tadına göre bal miktarını ayarlayabilirsiniz. Ülke olarak inanılmaz çeşitli, lezzetli ve birbirinden faydalı baharatların olduğu bir coğrafyadayız. Bunu değerlendirip sadece kullanacağımız yerleri bilmemiz yeterli. Bu baharatların çoğu 2 yaş ve sonrası çocuklara uygundur. Her gün bu şifalı baharatlarla hazırlanan baldan  tüketebilir, onlara da yedirebilirsiniz 👌

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM