ANNEANNE İLE ETKİNLİK

Mart 01, 2018

Hep kendi başına, anne ya da baba ile yapılacak değil ya etkinlikler...Bu sefer daha büyükleri de esir aldık ve torunlarına minik bir boyama kitabı yerine içine girecekleri kadar büyük bir boyama karton evi alan anneanneyi de etkinliğimize kattık :)

🎨 Herkes eline istediği renk kalemi aldı. Tabii ki abinin aldığı her kalem kardeşe göre en güzeli, kardeşin seçtiği herşey de abinin tam da istediği olduğundan 2 kardeş bir boyayıp bir bağırıştılar. Sonunda kalemleri “benim-senin” diye ayırınca da gözleri diğerininkinde kaldığından “bunlar hepimizin di mi anne, bak paylaşıyoruz biiiz, ayırmamıza gerek yok kiii” ye bağladılar.


🎨 Kalem seçiminden sonra duvar seçimi daha büyük mesele; abi “duvarları ben boyayacağım” derken boyayacağı yeri caart diye boydan boya çizen kardeşe çığlıklar yükselince duvarları, çatıyı ve hatta bacayı bile boyamak için aralarında paylaştılar.







🎨 Baktılar ki 2 gün boyunca boya boya bitmiyor, bizi de çalıştırdılar ve bitene kadar hatır hutur karton boyama sesiyle ne de harika müzik yaptılar (!)

🎨 Nihayet ortaya 2 kardeşin içine sığabildiği çok şirin bir ev çıktı ama girerken bile “önce ben, önce sen” olayı olduğundan girişi de biri pencereden biri kapıdan olmak üzere paylaştılar :)


Kardeş payını öğreten bu etkinlik çok güzel ve çok eğlenceli de...Anneannemiz bu kadar  çekişmeden ve sabah-akşam boyamanın yorgunluğundan sonra kitap yerine yine bir ev alır mi bilemeyiz :)

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM