SEVGİNİN GÜNÜ OLUR MU?

Mart 21, 2013
Olmaz. 
O yüzden Sevgililer Günü yazısını bugün yazıyorum...

Şaka şaka :) Resimler ancak elime geçti de ondan :)

Çoğunlukla özel günlere hep olumsuz yaklaşmışımdır. "Anneler günü, babalar günü de neymiş. Annesiyle babasıyla görüşene her gün özel" derim. "Kadınlar gününün, hala şiddetin egemen olduğu ve kadına hiç ama hiç değer vermeyen toplum tarafından kutlanılması çok saçma, kadının kıymetinin bilindiği her gün kadınlar günü" diye düşünürüm. "Dedem dahil, şurda topu topu bir avuç kalan gazilerimizin haklarının tam olarak teslim edilmediğini, var olan haklarının da alınmaya çalışıldığını gördükçe içim sızladığından, gaziler günü kutlamasını hiç anlamıyorum" da derim. "Bu ülkede hemen hemen her gün bir yerlerde "sevgileri" yüzünden birbirlerini döven, öldüren "sevgililer" varken sevgililer günü olsa ne olur olmasa" da derim.

Ama her türlü tezatlığa rağmen, birbirlerine zaten saygı ve sevgi duyan insanların bu özel günler geldiğinde birbirlerine biraz daha özen göstermelerine; sevgisini her daim sunmayı beceremeyenlerin o günlerde çırpınmalarına, hele ki kırgınlık varsa hediye almadan çok "gönül alma" çabalarına, geçerli sebebi olsun olmasın günümüz koşullarında sevdiklerine vakit ayıramayanların "hiç olmazsa bugün" diyip sevdikleri için koşuşturmalarına çok saygı duyarım.

Çok şanslıyım ki, aramız her nasıl olursa olsun sevgi gösterisinde bulunmaktan bir an bile çekinmeyen kocaman kalpli bir eşim var benim. Bu yüzden bana, örneğin, bir nöbet çıkışı sabah saat 8'de kapıyı açıp uykusuz gözlerle "kadınlar günün kutlu olsun kuşum" diye gülücüklerle kocaman bir çiçek getirdiği için; daha anne olmadan ihtiyacımı düşünüp oğlu adına ihtiyacımı aldığı için; sevgililer günü olmadan planlar yapıp, dostlarımızı da dahil edip çok güzel 2 günlük nefis bir organizasyon yaptığı için, küçük-büyük-önemli-önemsiz her günümü özel kıldığı için; bana zaten onunla her gün özel. Her gün sevgi dolu. Ve böyle bir eşe ne yapsam az.

Bu sevgililer gününde ben de biriciğime evimizde sürpriz bir masa ve sürpriz yemekler hazırladım, tabi oğlumla beraber :) Sürpriz masaya iyi gün/kötü gün/her günkü biricik sevgili dostlarımız sürpriz yapıp konuk oldu ve çok güzel bir gece geçirdik.


Sürpriz gecenin ardından sürpriz bir organizasyonla kuzumuzla ilk tatilimize çıktık. İlk tatilimizde yanımıza ilk aldığımız şey kuzumun oyun parkı yatağı oldu. Bir kez daha "iyi ki almışız" dedik. Çünkü hiçbir sıkıntı yaşamadık. Yerini de yadırgamadı. Sadece çantamıza yedek 1 kıyafet yerine 2-3 kıyafet, 2-3 bez yerine 6-7 bez koyarak 1 günlük tatilimize çıktık. Yatak ve bebek arabası dolayısıyla bagaj epey işgal edildi ama olsun :)  Allahtan 1 günlük. Bakalım yazın ne yapacağız :) Kısacık ama çok huzurlu bir tatil oldu. Gittiğimiz yer İzmir Seferihisar'da Konvoy Country Club. Yer güzel, doğası güzel, mekan çok güzel, çalışanlar çok kibar ve güleryüzlü, yemekler ise enfesti. Burayı güzel ve özel yapan şey de at binme imkanı tanıması. 

"Demir ile ata mı bindiniz?" Evet, kısmen :) Biz bindik, o şaşırdı daha çok :))

Önce hazırlandık...

Sonra farklı atlara biniş denemeleri...Attan indik, sonra da bulduğumuz bisikletlere bindik, çocuklar gibi şendik :)


Sonra gezdik :)


Sonra oynadık...


Sonra dinlendik :)


Akşam da önce şömine sefası yaptık; Sonra kuzumuzla yemeğimizi yedik;


Sonra dans ettik;


Sonra da sıkıldık ve uykumuz geldi ;


Ertesi gün de Seferihisar Organik Pazar'da yedik, içtik, Ege otlarıyla olan alışverişimizi tamamlayarak evimize döndük.

Sonuç olarak, sevgililer günü bahane; canımın parçalarıyla gezmek şahaneydi benim için...

Sadece bir günü değil, her gününü sevgi dolu yaşayanların sevgililer günü kutlu olsun ;)

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM