KUKLA BEBEĞİM :)

Şubat 08, 2013
Kurabiyem haftaya 4. ayını tamamlıyor.

Civcivim :)
En son 3.5 aylık iken doktorumuza göründük.

Daha önce bahsettiğim rutin aşılarımızdan sıradaki "Rotavirüs" aşısının 1. dozunu olduk, diğer dozu 5. ayda. Merak edenler için fiyatı: 141 TL. Bunu devlet karşılamıyor, siz ödüyorsunuz. Bu aşının diğerlerinden farkı damla şeklinde ağızdan veriliyor olması. Ağızdan süt dışında birşey vermekte zorlanan biz, sünnet sonrası Calpol şurupla bunu aşmış olaraktan aşısı verilirken nihayet ağlamadık :) Hatta bizim hemşiremiz korkup "galiba ağzını açmayacak, isterseniz siz verin şırıngayla damla damla" dese de ben, kuzucuğumun 2 yanağını sıkıp ağzını balık ağzı yaptıktan sonra "birşey olmaz siz basın" diyerekten şırıngadan yavaş yavaş akıttıracak kıvama geldim. Yalana yalana yutturdum hem de :) Bu arada boyu 62 cm, kilosu da 6.500 kg olmuş bile. Bir sonraki aşıları yine bacaktan, eyvah eyvah!

Sünnet demişken...Sünnet sonrası 5. gün kontrolümüze gittik. Doktorumuzu beklerken cicili bicili muayene salonunda oyuncak ve kuklalara bittik biriciğimle. Hatta kuklaları alıp Demir'e oyunlar yapıp kahkaha bile attırdık. "Keşke biz de bu kuklalardan bulsak" dedik...

Yine güler yüzlü doktorumuz bizi ilgiyle karşıladı. Hemen açıp muayene etti ve "çok iyi bakmışsınız, iyileşmiş bile, artık banyo yaptırabilirsiniz" dedi. İlk banyosu suda oturma şeklinde yakşalık 30 dakika sürmeliymiş. Sonraki banyolarını filede yapabilirmişiz. Ama yine de 3. hafta dolana kadar pipisini fazla ellemek, çitilercesine yıkamak yok :) Çünkü dikişler 3. haftasında düşüyormuş, yani bugünden sonra...(evet, gerçekten 3 hafta oldu bitti bile!) 1 yıl sonra da genel kontrole gidiyormuşuz doktora. Hepsi bu kadar. Biz de o gün banyosunu küvetinde kuzumu oturtmaya çalışarak yaptırdık ama 30 dakika Demir'i yatay pozisyonda suyun içinde sabit tutmaya çalışırken biz de onun kadar yıkandığımızdan, 2. gün oturtma banyosunu kovada yaptık! İşte böyle hapsettik :)

Hareketli pıtırcığım kovada bile zor durdu :)
Doktor sonrası ne zamandır Ikea'ya gitmediğimizi farkedip soluğu Forum Bornova'da aldık. Ikea'da bir ne ne görelim: Kuklalar! Hem de aynılarından! Tabii biz Murat'la hemen saldırdık ve oracıkta oynamaya başladık. İndirime de girmiş, almasak olmaz, içimizde kalır. Sonuç: O gün bu gündür kuklaları her oynatışımızda biz Muratla kendimize gülüyoruz, Demir'de tık yok. Kuklaları elimden çıkartıp parmaklarımı (hele bir de ojeliyse) görünce sevinçten deliye dönüyor. Benim kuzum paraya tok :) Para harcamaya gerek yok. 


3 kukla 17.5 lira, hareket eden 10 parmağın "geliyoruum geliyoruuuum geldiiiiiiim" diyerek üzerine doğru sallanmasıyla boncuğumun kahkahaları dünyalara bedel!

Hayatımmm

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

4 YORUM

 1. Canım benim bu ne güzellik ya. sarı, beyaz yumurtanın akı sarısı ondan çıkan civciv gibisin kuzucugum,minik yıldızım bu güzel yakışıklı torunumu Allah kem gözlerden korusun,yanagındaki gamzeni elinin üstündeki gamzecikleri öpüyorum:))

  YanıtlayınSil
 2. Sarı kıyafetli mavi gözlü boncuğumuza nazar değmesin. Kovadaki pozu harika. Bu günlerinizin kıymetini bilin, doya doya yaşayın. Hiç bir şeyei kafanıza takmayın. Allah sizleri üzmesin, hep böyle mutlu etsin. Siz ailece her şeyin en iyisine layıksınız. Allaha emanet olun, canım yavrularım.
  Babanız.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Amin babam. Kovadaki pozu çok hareketli olduğundan net değil ama hatıra diye koymak istedim. Çok teşekkür ederiz, hep mutlu olalım ;)

   Sil