2013'Ü NASIL KARŞILADIK?

Ocak 04, 2013
Bu sene yılbaşı kutlaması için Muratımla ilk defa sadece kendimizi değil, bir de miniğimizi düşünerek plan yaptık. E 2.5 aylık bir bebekle dışarıda bir yeni yıl kutlamasına katılamıyorsunuz. Gecesi-gündüzü belli olmadığından ve günü gününü tutmadığından arkadaşlarla evde yapılan partileri de atladık. Malum bu sene tayinci olduğumuzdan ve İzmir'de son yılbaşımız olabilir diye; bir de Demir'in ilk yeni yıl kutlaması diye yılbaşını anne ve babalarımızla evimizde geçirmeye karar verdik.

Minik kurabiyem
Geçen sene yılbaşında Ankara'dan çok eski bir arkadaşımın bebeğinin resmini görmüştüm.
Henüz 2 aylık olan kızına noel baba kostümü alıp giydirmişti. Öyle bayıldım ki resme, "ileride benim de çocuğum olsun, ben de onu noel bebesi yapıcam" dedim :) Ve ardından 1 sene geçti, Demir'im hayatımıza girdi. Ben de 1 ay öncesinden başladım noel baba kostümü aramaya. Önce internette bakmadığım yer kalmadı. Ama maalesef 0-3 aylık kostüm bulamadım. Sonra arkadaşımı arayıp nereden aldığını sordum; mothercare Ankara mağazasından almış. İzmir'deki mağazalarını aradım, yok. Türkiye'deki tüm mağazalara baktırttım, yok. Şansıma bu sene o ürün ithal edilmemiş! Canım arkadaşım sağolsun beni kırmadı ve noel baba kostümünü benim kuzum da giysin diye gönderdi :) O kadar mutlu oldum ki, kargonun bize gelmesini beklemeden biz kargoya gidip aldık, hatta havada kaptık, orda paketi açıp çığlık attık. Hemen eve gelip Demir'e giydirdik. Görmemişin kostümü olursa ne yapar? Evet biz de aynen onu yaptık. O gün bu gündür çocuğa kostümü giydirip giydirip çıkartıyoruz. Bol bol öptük, sevdik o halde, yetmedi resim çektik sabah-akşam, yetmedi bir başka arkadaşımı profesyonel makinesiyle alıp getirdik poz verdirdik, o da yetmedi yılbaşı gecesi giydirip anneanne-babaanne ve dedelerini çıldırttık ve yine resim çektik. Bir de sıcak tutuyor ki kıyafet sormayın...Artık yavruma gına geldi giydirip, öpüp öpüp, resim çekip ve soymaktan ki ne zaman kıyafeti giydirmeye başlasak ağlamaya başlıyor :)

2013'e girerken
Yılbaşı hazırlıklarında da bir ilke imza attık. Bizde toplandık ama hiçbir bayan elini hiçbirşeye sürüp de yemek yapmadı. Dışarıdan birsürü meze aldık, azar azar çeşit çeşit. Çerezler, cipsler, peynir tabakları, meyveler hazırlandı. Ve tabiiki içkiler; zaten herşey içkinin yanına yakışır diye hazırlandı. Ana yemek yok, çorba yok, hatta sofraya bile oturmadık. Ne kadar hamaratız değil mi? (Biz aslında böyle değiliz, gerçekten, ama bu sefer erkeklere uyduk). Açık büfe yaptık, tabaklarımıza aldık koltuklarımıza kurulduk. TV'mizi açtık, çam ağacımızın altındaki hediyelerimizi açtık ve tüm gece Demir'le gülüp eğlendik. Hiç kimse yorulmadı, artan ve 1 hafta dolapta sürünen yemekler de olmadı. Başta bu fikre "hayır canım olmaz öyle" demiştim, şimdi "ohh ne güzel oldu" diyorum. En azından yorgun gözlerle birbirimize bakmaktansa gece 3'e kadar rahat rahat sohbet ettik. Tavsiye ederim pek rahat, pek güzel oluyor!

Yeni yıla nasıl girerseniz o yıl hep öyle geçer derler...Biz önce Murat'ımla sarılarak öpüşerek, sonra ailelerimizi sarmalayarak girdik yeni yıla. Demir mi? O yorgun düştüğü için uyuyakaldı, biz de uyandırmaya kıyamadık. Belki bu yıl bol bol uyur diye ümitleniyorum bu yüzden ;)

Nefesimiz
Ama insan can parçasını uyurken de özlüyormuş. Uyandırmaya kıyamasam da uyurken izlemek ve koklamak bile paha biçilemez. O uyusa da olur bu yıl uyumasa da...Onunla oynamak da güzel onu seyretmek de...

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

4 YORUM

 1. inşallah bütün yıllarınız günleriniz yılbaşı gecesi tadında geçsin gözlerimizin nuru yavrularımız...herşey çok güzeldi çünkü; siz güzelsiniz...teşekkür ederiz bizlere yaşattığınız güzelliklere...:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah annem. Sizinle herşey daha güzel ki :)

   Sil
 2. Bütün yılbaşılarınız böyle güzel ve neşeli geçsin biz olmasak bile canlarım.
  GÜNEŞİM AYIM YILDIZIM
  Murat Canan Demir. sizleri öpüyorum canlarım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hep böyle mutlu, keyifli, huzurlu yıllarımız olur anne. Çok teşekkür ederiz :)

   Sil