İYİ YILLAR NOEL BEBEĞİM:)

Aralık 30, 2012
Her insanın hayatında dönüm noktası olan yıllar vardır. Mesela benim anadolu lisesini kazandığım yıl, üniversiteye girdiğim yıl, ilk kez yurtdışına gittiğim yıl, biriciğim Muratımla tanıştığım yıl, işe başladığım yıl, evlendiğim yıl ve belki de bir sürü acı-tatlı olaylarla dolu dolu yıllar...

Her yıl birbirinden anlamlı. İnsanın sevdikleriyle ve sevenleriyle sağlıkla yaşadığı her yıl birbirinden değerli. Bunun tam tersi, kötü anıların olduğu yıllar da hafızada kalır, kolay kolay unutulamaz. Hatta belki en çok onlar kalır. Ben de hafızası epey kuvvetli biri olarak çok şey kaydederim geri planda. Yaşadıklarımı, iyi veya kötü, hiç unutmam. Sadece yerine yenileri geldiğinden onlar daha silikleşir.

Boncuk Noel Bebeğim ;)
Ama bu yıl, ben ne zaman ki meleğimi kucağıma aldım, o an anladım ki daha öncesi sanki yokmuş, silinmiş, uçup gitmiş.
Geçmişe ait belirli anılar dışında her şey anlamını yitirmiş. Hayat, asıl şimdi daha da anlam kazanmış. Yaşam sebebim sanki yeni gelmiş. Sanki yeni doğmuşum, ya da yeniden doğmuşum, yenilenmişim. Vücudum yenilenmiş, ruhum yenilenmiş. Ben kendimi bazen tanıyamıyorum; ben yenilenmişim. Meğer önceden boş yaşıyormuşum ya da önceden herkese, her şeye farklı gözle bakıyormuşum...Şimdi sevgim bile boyut değiştirmiş. Nasıl bir yüce sevgiymiş ki diğer hiç bir sevgiyle karşılaştırılamazmış. Sınırı yokmuş, eşi benzeri yokmuş, tarifi imkansızmış, derecesi anlatılamazmış.

İşte bu sebeple 2012 benim için şu ana kadar en anlamlı dönüm noktasını yaşadığım yıl oldu. Bana dünyalar tatlısı, canımın parçası, gözbebeğimi, nazar boncuğumu, uğurumu getirdi. Murat'ımla en büyük en minik mucizemiz bir anda hayatımızın ortasına girdi ve iyi ki de girdi. Hayatım onunla tamamlandı.

Bana diyorlar, "hani daha çocuk istemiyordun?" diye. Tam zamanında gelmiş, orası doğru. Ama ben kendimde böyle bir "anne" potansiyeli olduğunu, böyle sevgi dolup taşıracağımı bilseydim hiç tereddüt bile etmezdim. Şimdi miniğime sevgimi yerlere göklere sığdıramıyorum. 

Hani korkanlar var ya nazar değmesinden,  insanın yavrusuna en çok nazarı kendisi değdirirmiş; SEVGİSİYLE. Ve en çok kendisi korurmuş; DUASIYLA. 

Hamileyken hep dua ettim; sağlıkla dünyaya gelmesinden başka; kuzum çok güçlü olsun bu hayata karşı ve çok mutlu ve huzurlu olsun, hep gülsün diye. Çok şükür ki Allah'ıma dualarım kabul oldu, hem güçlü hem de baldan tatlı gülüşe sahip herşeyim...Şimdi duam, sağlığının, huzurunun, mutluluğunun bir ömür sürmesi. Şansının açık, kaderinin güzel, kalbinin temiz olması. Hedeflerinin, hayallerinin gerçek olması. Hayırlı olması, hayırlısıyla kalbinden geçen tüm güzelliklere sahip olması. Ömür boyu da güzel insanlarla, güzel olaylarla karşılaşması.

Miniğimin ve tüm sevdiklerimin, sevdikleriyle birlikte nice güzel anlar yaşayabileceği, sağlıklı, huzur ve mutluluk dolu, şans dolu uzun yılları olsun. Herkesin kuzusu hep mutlu, huzurlu ve sağlıklı olsun. 2012 güle güle gitsin; 2013 yeni umutlarla hepimize hoşgelsin...

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM