BEBEK ALIŞVERİŞİ-5

Ekim 06, 2012
Bebek alışverişlerimize artık hangi numarayı verdiğimi unutuyorum.
Bu yüzden önceki kayıtlara göz gezdirip sonra numaralandırıyorum. Bu alışverişler belli ki daha da artacağından artık başlıkları ürünlere göre koymalıyım sanırım :)

Bu sefer ilk olarak doğumdan önceki son büyük ve elzem alışverişten bahsetmek istedim:
Bebek arabası ve oto koltuğu-ana kucağı...

Anneler ve araştıran anne adayları bilirler ki piyasada bir sürü çeşidi var bu 2 ürünün. Ve bu 2 ürün de alınması malesef "zorunlu", aynı zamanda da uzun süre kullanılacağı için önemli ürünler. İnternette inanılmaz bir bilgi kalabalığı var. Kullanıcı yorumlarını okuduğumuzda herkesin farklı bir özelliğe dikkat ettiğini, satıcılarla konuştuğumuzda da herkesin kendi ürününü övdüğünü gördük. Biz de bu yüzden "ne istiyoruz, nasıl birşey bizim ihtiyacımızı görür" diye bir araştırma yaptık.

Sonuç olarak "Bebe Confort-Loola" modeli üzerinde karar kıldık.

Sebebi ise bize çok cazip gelen şu özellikleri:


- Çok kolay katlanabilme özelliği var. Tek başımayken bile rahatlıkla katlayıp açabiliyorum.
- Baston puset. Katlandığı zaman tamamen baston görünümü aldığı için hem evde hem arabada aynı bir baston kadar yer kaplıyor. 
- Oturma ünitesi çift yönlü. Bebeğimiz istediğimiz zaman bize, istediğimizde dışarı dönük oturabilecek.
- Çok kolay çıkarılıp yıkanabilen kaliteli bir kumaşı var.
- Çok ağır değil ve tekerlekleri 360 derece dönebildiği için hareket ettirmesi çok kolay.
- Birkaç kademe yatabilme özelliği var.
- Sadece puset olarak 6. aydan-4 yaşına kadar kullanılabiliyor.
- Yine Bebe Confort'un Creatis model oto koltuğu-ana kucağıyla doğumdan itibaren de kullanılabiliyor.

Bu model Türkiye'de sadece Joker mağazalarında bulunuyor. Biz çok beğendik, ancak fiyatı yaklaşık 900 civarındaydı. Bize pahalı geldiği için kampanyaları takip etmeye başladık. Şansımıza sınırlı sayıda sadece tek renkte (siyah) yapılan bir kampanyaya denk geldik ve internetten siparişimizi vererek 399 TL'ye alabildik :) Çok güzel renkleri var, evet içim de gitti :) Ama o rengi sadece biz göreceğiz, miniğimizin rengiyle pek ilgilenip önemseyeceğini sanmıyorum. Önemli olan onun rahat edebilmesi ve bizi ekonomik olarak fazla zorlamaması diye düşündük. Arabamızı teslim aldık, kurulumunu yaptık, 6.aydan sonra kullanabileceğimiz oturma ünitesini kaldırdık ve onun yerine doğumdan itibaren ister elde taşıyarak ister arabaya monte ederek kullanacağımız oto koltuğu-ana kucağımızı da seçtik.

"Bebe Confort Creatis Fix Ana kucağı"


Hem de kırmızı :)
Biriciğim bunda da indirim olur diye çok bekledi, nihayet indirimi görünce en düşük fiyat olan (!) 389 TL'ye internetten siparişi verebildik. Bu sefer renge göre indirim yapılmadığı için, sırf ben seviyorum diye, kırmızıyı almış. Sözde miniğimiz için alıyoruz :D Bunun özellikleri ise şöyle;
- Yukarıdaki pusetle kombine kullanılabiliyor.
- Hem evde ana kucağı olarak hem de arabada oto koltuğu olarak ilk 6 ay kullanılabiliyor.
- Hem kumaşı hem taşıma malzemesi çok kaliteli. Yanlar köpüklerle desteklenmiş. İçte emniyet kemerlerinin altında ayrıca bel desteği bulunuyor.
- Hava geçiren kumaştan yapılmış, kolayca yıkanabiliyor.
- Ağır olmadığı için taşıması çok kolay.

Ürünleri henüz kullanmadığımız için memnuniyetimizi bebeğimiz doğduktan sonra belirtsek daha iyi olur. Şimdiden çok sevimli, çok şık gözüküyorlar. Bu iki güzel ürünü de bize, daha doğrusu torunlarına babaannesi ve dedesi aldığı için, bize daha önceden olduğu gibi yine destek oldukları için her ikisine de kucak dolusu teşekkür ederiz. İyi ki varlar...

Bu 2 ana ürün dışında, yine bize çok önerilen bazı ürünlerden bahsetmek istiyorum: Çok çok önemli olan "SÜT GELMESİ ve EMZİRME" konuları hakkında çevremdekilerin kullandığı bitkisel içecek ürünleri...

1.si, yakın çevremde birçok kişinin kullandığı, kullanan herkesin de istisnasız memnun kaldığı ve öve öve bitiremediği bir ürün:

"Milk Plus": anne sütünü arttıran bitkisel içecek-bebeğinizin süt annesi diye de geçiyor :)

Bu ürün şeker ya da katkı maddesi içermeyen, tamamen bitkilerden oluşan, üzümlü ve elmalı 2 çeşidi bulunan ve doğum sonrası içilmeye başlanan (hamilelikte değil!) bir bitki içeceği. Aslında içindeki bitkiler genel olarak bildiğimiz bitkiler; çemen, papatya, rezene, anason, nane, oğul otu, biberiye ve elma/üzüm suyu. Ama bunu belli oranlarda karıştırıp soğuk içilebilen bir meşrubat haline getirmişler. Henüz tadını bilmiyorum, içindeki çemen otu sayesinde hafif kokulu olduğunu söylüyorlar. Yalnız o kadar etkiliymiş ki 1 sefer içimde bile süt miktarını ciddi miktarda, şaşılacak derecede arttırıyormuş. Şekersiz olduğundan kilo aldırıcı bir özelliği yok. Kalorisi oldukça düşük. Ben de emzirmeye destek veren ve olabildiğince bunun için çaba gösterecek bir anne adayı olarak duyar duymaz bunlardan edinmek istedim. Tek başına fiyatı uygun olmayabilir ama kampanyaya girdiği zaman koli olarak epey uygun bir fiyattan alınabiliyor, 24 tanesi 90 TL civarında. Biz kampanyadan aldık, çok fazla olur diye çevremizde ihtiyacı olan taze annelere de bir kısmını sattık :)

Bu arada şunu da belirtmek istiyorum; eski zamanlarda yapılan bir yanlış olarak lohusalıkta annenin çok kalorili, kilo aldırıcı yiyeceklerle, tatlılarla, helvalarla beslenmesi gibi hatalar artık yapılmamaya çalışılmalı. Çünkü fazla ve kalorili gıdalar tüketmenin sanıldığı gibi sütü arttırma özelliği yok. Bunun yerine bol su ve sıvı alımının yanında doğru emzirme tekniği ve sabırla emzirmek önemliymiş. Bize bu yüzden aktardan aldığımız ıhlamur, rezene, anason gibi çayını yapıp içeceğimiz bitkilerin yanında tamamen bitkisel olan bu içecekler cazip geldi.

Bir kısım kişiler de 2. bir ürün olarak "Humana" bitki çayını tavsiye ediyorlar. Sıcak ya da soğuk olarak içilebiliyormuş. İçeriği daha farklı. Bundan da bana verenler oldu, deneyeceğim.

Bir de, kahveyi çok seven biri olduğum için bir arkadaşım 3. bir ürün olarak "İmnu Malt Kahve"-anne sütü arttırıcı içeceğini tavsiye etti. İçinde arpa, çavdar ve malt var. Bu normal kahvenin yerini tutmayacağından ve elimde diğer içecekler olduğundan henüz almadım. Ama ilgilenen kişiler deneyebilir.


Emzirme konusundayken emzirme ile ilgili olan diğer ürünlerin bir kısmını da tecrübeli arkadaşlarımızı dinleyip almaya çalıştık. Lansinoh'un elektrikli 2'li göğüs pompası, göğüs pedleri, tek kullanımlık 25'lik satılan süt saklama poşetleri, çatlak önleyici kremi ve Philips Avent'in göğüs koruyucusu. Bunları da genelde daha ucuz diye internetten aldık, bir kısmını da bazı zamanlarda ciddi indirimler yapan Joker'den temin ettik.

Umarız hepsi işe yarar ve biz de gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz...

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

5 YORUM

 1. Canım Yavrum;
  Artık son günlerine yaklaştığın hamileliğinde, son alış verişlerinizide yapmışsınız. Allah içinize sindirsin. Allah biran evvel senin ve yavrun için sağlıklı doğum nasip etsin. 38 haftalık bekleyiş, sabır ve çektiklerinden sonra kısmetse güzel noktalanacak doğum anı ile yavrunuz (torunum) herşeyi unutturacaktır. Analık kolay değildir. Enzor kısmını atlatıyorsun, bundan sonra hayata geldiği andan itibaren bu dünyayaı ona tanıtmak, bu dünyayı ona anlatmak senin görevin. Senin diyorum, başkasını dinlemez, analık böyle kutsal birşey. Senin kokunla büyüyecek, sen ışığı olacaksın.
  Güzel günler yakında, inşallah sıkıntı çekmeden bu güzel günlere kavuşacaksın.
  Dün akşam torunumu rüyamda gördüm. Tahminen ona çok benzeyecek, araba ile gezmeğe şıkmışız, hemde ön koltukta. Bana anlatıp duruyor, bıcır bıcır.
  Seni bu zor günlerinde biran olsun yalnız bırakmayan oğlum Murat'ın da rahatlayacağını düşünüyorum. Babalığın zevki şimdi başlıyor canım oğlum. Şimdiye kadar sıkıntılara tampon oldun, inşallah keyifli günlerin bundan sonra başlayacak. Elbirliği içinde tüm hepimiz yanınızdayız. Sizleri çok seviyorum
  Uzatmıyayım sağlıklı doğumlar diliyorum ve sizleri çok çok öpüyorum.
  Torunumuda.....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım babam,
   Son büyük alışverişi de tamamladık. Ufak tefek hazırlıklarla oyalanmaya çalışıyoruz artık, beklemedeyiz. Böyle beklemek hem güzel, hem zor, hem heyecanlı, hem stresli, hem sabır gerektiriyormuş. O sağlıkla istediği zaman, en hayırlı zamanda gelsin de dünyaya, başka hiçbir isteğim yok.
   Ne güzel önce Murat, sonra annem, sonra sen rüyanızda gördünüz onu. Bir ben göremiyorum, meraktan çatlamak üzereyim :))
   Bu sürecin, 40 haftalık yolculuğun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını da en çok Murat ve sizler için istiyorum. Olayı yaşayan ben olduğum için, sanırım daha rahatım, daha az stresliyim ama bana her daim destek Murat'ın ve sizlerin de artık rahatlamasını, şöyle deriiiin bir "oh be" demesini istiyorum. İnşallah bizim pıtırcık keyfi istediği zaman gelicek, onu görünce hepimiz tuttuğumuz nefesleri verebilicez.
   Desteğiniz için ne kadar teşekkür etsem az...Sizi çok seviyoruz!

   Sil
 2. Canim benim eli kulağinda her an gelip size kocaman bir ce eee diyecek olan kucuk adam kendine alinankari saglicakla kullansin insallah. Sunu soylemek istiyorum benim ictigim ve cok memnun kaldigim icecek Vita malt icecegi bu sayfadakinden baskayfi.tombul koyu renk bira sisesindeydi.fotosunu gorursem sana yollim.bir digeri de e bebekten malt kahveyi daha hamileyken almistim.ben cok sevdim.koca fincan sutu kaynatip icine kahveden katiyodum.bana icimi gayet keyifli gelmisti.yani tavsiye ediyorum:-D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Vitamalt classic diye geçiyo yawrucum.hepsiburada da var. Eczane.com.tr de var.bunu da dene derim..sutunun bollugundan sen bile icebilirsin:))

   Sil
  2. Canım benim, Vita malt'ı da duydum. Elimdekiler bitince ondan da alabilirim. Bu kahveyi de 2 gündür tavsiye edenler çok oldu, denicem.
   Bu arada yorumları biz gördükten sonra hemen yayınlıyoruz, merak etme geldi dünkülerin hepsi. Hatta üstteki 2 kez geldi, isyan yorumunu kaldırdım bile;)
   Teşekkür ederiz, öperim çok;)

   Sil