BEBEK ALIŞVERİŞİ: ANA KUCAĞI!

Ağustos 22, 2012
Miniğimiz için bu haftalık alışverişimize de internetten devam ettik.

Bir süredir ev tipi ana kucağı (ya da bazı yerlerde ana dizi diye geçiyor) bakıyoruz. Evin içinde devamlı oyun parkında ya da bebek arabasına monte de edilebilen oto koltuğu-ana kucağına yatırmaktansa, evimizde ben hangi odadaysam oraya taşıyabileceğim, portatif, en az 9-10 ay yani yürüme için girişimde bulunana kadar kullanabileceğimiz, hafif, oto koltuğu ana kucağı tiplerinden daha geniş ve rahat bir ana kucağı baktık. 

Piyasada çok fazla marka ve her markanın da farklı fiyatlarda 1'den fazla çeşidi var. Biz özellikle sadece manuel olarak değil, otomatik olarak kendiliğinden de sallanabilenini tercih ettik. İşim olmadığında, elim kolum boş olduğu zamanlarda zaten onu bir şekilde elimle veya ayağımla sallayabilirim ama ben kendi işimi görürken onun da oyalanması için otomatik fonksiyonu da olan modeller arasında seçim yaptık. Çok fazla yer kaplamasını istemediğimizden salıncak tipi ya da 3'lü-2'li sistem gibi daha sonradan hem salıncak hem koltuk tipi olabilen modelleri eledik. Ayrıca kolay taşınabilmesi için ağır modelleri de direk geçtik. Nihayet, bütçemize uygun, pille çalışan, çok fazla savurmadan sadece kucakta "pış pış" hareketini yaptıracak kadar farklı 2 hızda sallama fonksiyonu olan, hafif ve taşıması çok kolay, ayarlanabilen müzik sesiyle birkaç melodisi olan sade ve çok cici bir modelde karar kıldık: Bright Starts Ingenuity Otomatik Ev tipi Anakucağıİnternetten piyasanın çok daha altı fiyatına siparişimizi verdik. Kurulumu gayet basit. Kılıfı yumuşacık ve çok kolay çıkıp yıkanabiliyor. Hem kafa hem bel yastığı çok rahat gözüküyor. 3 büyük pille çalışıyor. Emniyet kilidi de var. Biz mavi-gri renk tonunda olanını seçtik ve çok yumuşak renklerde tam da istediğimiz gibi bir ürün geldi. Miniğimiz de içinde rahat ederse gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. 

Bayram nedeniyle internet sitelerinde bebek alışverişi için özel indirim yaptıklarını gördük ve bebeğimiz için belki de en önemli ihtiyacının da siparişini verdik: Bebek bezi!

Bunun için de araştırma yapılır mı demeyin; büyüklerimizden ve arkadaşlarımızın tecrübesinden öğrendiğimiz kadarıyla bir bebeğin en önemli yeri belki de poposu! Orayı rahat ettirmek çok önemli. Ve malesef orası bebekten bebeğe değişen en önemli bölge. Sanıyoruz ki en çok para da tuvalet eğitimini alıncaya kadar bu bezler için harcanacak...

Çevremizdekiler farklı farklı markaları tercih ediyor. Kimi sadece fiyatına göre, kimi ise bebeğinin cildinde sorun yaratıp yaratmadığına göre. Bazıları ilk aldığı bez markasıyla idare ediyor hep, bazıları pişik vb. sorunlar yüzünden sırasıyla memnun olana kadar birkaç markayı deniyor. Biz de çevremizde bize en çok tavsiye edilen Prima Premimum Care markasını tercih ettik. Elimizde yeni doğan (1 numara: 2-5 kg) serisinden 2-3 tane vardı (eşantiyon :) ) Bu seri kilo sınırı olarak daha çok prematüre doğan bebeklerde kullanılabilen bir ürün olduğu için, biz 2 (3-6 kg) ve 3 (4-9 kg) numarasından şimdilik 1'er paket sipariş verdik.


Bezin yanında bir de bebeğimizin poposunu nasıl temizleyeceğimiz de epey konuşuldu :) Bunun için sıradan ucuz ıslak mendilleri kullananlar da var, sadece pamuk ve suyla temizliği yapanlar da, yeni çıkan fiyatı sıradan ıslak mendillere göre daha yüksek olan alkolsüz ve pamuk-su temizliği gibi rahat ettiren mendiller de. Biz şu an karar vermiş değiliz. O sanırım biraz da bizim kuzumuzun poposuna bağlı :) Şimdilik deneme amaçlı bu son alkolsüz üründen aldık. Ama buna para dayanmazsa ya da cildinde bir sorun oluşturursa en güvenilir yöntem olan pamuk ve suyla temizliği tercih ederiz gibi gözüküyor...
BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

2 YORUM

 1. "Uni baby" en güzeli. İçeriğine de bakarsan sadece Sodyum bilmem ne (sorbat galiba) ve aqua var. Diğerleri gibi değil yani.
  Pamuk-su değil de, biz Gülbilge için tülbent bez kestirdik. Yumuşak oluyor ve kullanımı pamuk gibi zor olmuyor. Kaka yapınca zaten direkt lavaboda yıkıyoruz :D
  Premium care'in dokusu petek petek. ben o peteklerin izlerini Gülbilge'nin poposunda görünce vazgeçtim normal prima kullandım. Çok çabuk 3 numaraya geçip uzun süre onda kalıyorlar. Az az sipariş etmekle iyi yapmışsınız.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tecrübelerinden yararlanıyoruz ve blogunu sürekli takip ediyoruz Zeynep. Çok teşekkürler tavsiyeler için. Bilsen ne kadar yardımcı oluyorlar bize...Deneyeceğiz.

   Sil