BEBEK ALIŞVERİŞİ: KIYAFETLER!

Ağustos 07, 2012
Bu hafta uzun zamandır planladığımız Kemeraltı alışverişi için sıcağa aldırış etmeden çarşıya indik. Sabahın erken saatlerinde başlasak ancak yetiştiririz diye 9.30'da dükkanların açılışını esnafla beraber yaptık :) Bu sefer bize annemle babam da eşlik etti. Bize önerildiği üzere Aziz Bebe'nin bölge bayiisine (Ercü Bebe) gittik ve neler almadık neler...

Dedikleri kadar varmış. Burda bebek konfeksiyonuna dair herşeyi bulabilirsiniz. Hem ürünler çok kaliteli, hem fiyatlar çok uygun ve uygun fiyatların üstünden de çok fazla indirim yapıyorlar, hem de satıcılar çok bilgili ve çok ilgili. Gidenler özellikle Ercüment ve Mehmet Bey ile tanışsınlar. Bebek alışverişi ile ilgili hiç fikir sahibi olmasanız bile size gerekli olan/olmayan herşeyi tek tek anlatıyorlar. Yapmanız gereken bizim gibi sadece o ana kadar alınan eşyaların listesini çıkarmak ve o listeyle onların yanına gitmek. Böylece fazladan gereksiz eşya da almamış oluyorsunuz. Alışverişten o kadar memnun kaldık ki muhtemelen bebeğimizin 0-3 aydan sonraki alışverişlerini de ordan yapacağız. Ürünlerin hepsi birbirinden güzel. 

En mahçup olduğumuz an ise ödeme zamanıydı çünkü burdan yapılan tüm alışverişi, daha önceden alınan oyun parkı ve yatağına ve sonradan alınan küvet ve cibinliğine ilave olarak, miniğimizin anneanne ve dedesi karşıladı. Daha karnımdayken o kadar şanslı ki, böyle sevildiği için. Ve canlarımız ailelerimiz bize öyle destek oldular ve oluyorlar ki utanmamak elde değil, gel de ağlama, böyle duygusal bir dönemde hem de!Aziz Bebe'den çıkıp Barış Bebe'ye gittik. Burdan da tekstil dışındaki ihtiyaçlarımızı karşıladık. Hemen hemen internetteki satış fiyatına kadar indirim uyguladıkları için poşet poşet eşya ile çıktık dükkandan :) Miniğimizin banyo gereçleri, kozmetikleri :), emzik ve biberonları, yatağı, destek yastığı ve bel koruyucuları ve birsürü ihtiyaç. Küçük büyük tüm ıvır zıvırları tek tek fotoğraflamak yerine, şimdilik düzensiz de olsa yerleştirdiğimiz dolabımızın fotoğrafını çekmek daha kolay geldi :)


Alışverişimizin diğer kısmı da benimle ilgiliydi. Yavaş yavaş doğum çantası için gerekli çamaşır ve eşyaları almaya başladık ve hastanede bana ve refakatçime lazım olabilecekler listesini tamamlamaya çalışıyoruz. Bunun için de yine alışveriş merkezlerindense çarşıyı tercih ediyoruz.

Alışveriş için bence en önemli nokta, önceden elinizde bir liste olması. Ben anne için hastane ve sonrasında gerekenler, bebek için hastane ve sonrasında gerekenler ve alınanlar (ya da hediyeler) olarak 3 ayrı liste yaptım. Bu liste için de internette yazılanlardan, kitaplarda okuduklarımızdan, bazı mağazalarda verilen broşürlerden ve en önemlisi anne-baba tecrübelerinden yararlandım. Böylece hem aynı eşyadan fazladan almamış oluyorsunuz, hem de aylık harcamaları daha iyi kontrol edebilip imkanlara göre listeyi bölebiliyorsunuz.  

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

4 YORUM

 1. yavrularımız eşyalarını bebeciğimiz güle güle kullansın,ömür boyu hem çok şanslı hem çok mutlu olsun-olun...:)yaptıklarımız ağlayasınız diye değil,sizleri çok ama çoook sevdiğimiz için...gözlerimizin nurları..:))tatlı heyacanlarınız daim olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar çok çok teşekkür ederiz anniiim. Mutluluktan ağlıyoruz ki ;)

   Sil
 2. Sana bir şey söyleyeyim mi? Benim de listelerim vardı... Saçmasapan, insanın aklına 40 yıl düşünse gelmeyecek eksikler de oluyor, "Hay Allah bunu niye almışız ki?!" denilen fazlalıklar da. Benim sana tek tavsiyem kendin için tek parça kıyafetler al. Önden açılan gecelik, elbise vb. Ben iki parçalı olanları kullanmakta çok zorlanmıştım (Doğumum sezeryan değil de normal yollarla gerçekleşmiş olsaydı değişir miydi bilmem).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim tavsiyeler için. Blogundan da okuduğum kadarıyla en pratik olanlar onlar galiba hem doğum hem emzirme süresi için...Kendim için alışverişi de bu ara yapmam gerekiyor, aklımda olucak.

   Sil