ATEŞ TOPU GİBİ YANIYORUM!

Temmuz 29, 2012
Müjde!

Hiç mide sıkıntısı yaşamamış biri olarak hayatımda ilk kez midemin deli gibi yandığını hissediyorum ve çaresizim:(
1 haftadır insanın midesi, tam olarak mide diye adlandıramayacağım mide ve yemek borusu arasındaki yol durmaksızın yanar mı? Yanma gibi, fokur fokur kaynama gibi. Sanki ağzımı açtığımda alev çıkartıcakmışım gibi garip bir durum. İçimde bebek ejderha büyütüyorum herhalde. Öyle ki bana birşey yedirmiyor: ekşi, tuzlu, asitli,baharatlı, meyve, sebze, salçalı yemekler, hamurişleri, yağlı gıdalar vs. 1 haftadır doğru düzgün birşey yiyemiyorum. Su bile midemi yakar oldu. Günün hemen hemen her saatinde olan bu yanma yatınca da geçmiyor hareket edince de.


Okuduğum kadarıyla hormonlar ve büyüyen rahim nedeniyle asidin ve mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına bağlı tahrişmiş bu yanma. Bu tıbbi açıklaması. Normalmiş ve gereken durumlarda ilaç kullanılabilirmiş. Ama ben bir sonraki doktor kontrolüne kadar ilaç almamakta kararlıyım. Hatta mümkün oldukça ve zararı olmazsa ilaç almak hiç istemiyorum ama pıtırcığın besinsiz kalmasını da istemiyorum :/

Bunun yanında bir de bebeğin saçlı doğacağı söyleniyor. Bu da halk açıklaması :) Anne ve babasının kel doğmuş olduğunu göz önüne alırsak bu bize pek inandırıcı gelmedi ama büyükler söylüyorsa vardır bir doğruluk payı diyoruz...

Mide probleminin yanında şuan başka bir sıkıntımız yok. Artık tekmelerimiz (dürtülerimiz değil!) daha kuvvetli, sert ve beni hoplatan cinsten. Karnımın her noktasına vurabilmeyi nasıl beceriyor bilmiyorum. Baş aşağı dönmemiş miydi? Ama karnımda sürekli dolanıyor gibi hissediyorum ben. 1 dolanıp ardından birkaç tekme savuruyor. Elime, parmaklarıma, koluma, çevremde karnıma dokunan herkesin ellerine tekmeleriyle "merhaba" diyor:) Çok garip, çok güzel, "yeter artık bi izin ver de nefes alayım" dedirten ama durunca da "ee nerdesin napıyorsun hadi bi vur bakalım" diye dinlememi sağlayan bir his. Fena alıştık biz bu hareketlere:)

Aynı zamanda içimde sıklıkla zıplayan bi melek var. Sanıyorum bu da oluşan diyaframın etkisiyle hıçkırdığını gösteriyor. Bazen, özellikle geceleri sinir bozucu olsa da, genel olarak beni çok eğlendiriyor. O hıçkırdıkça ben gülüyorum, ben güldükçe o daha da hıçkırıyor :) Acaba ben arka arkaya hıçkırmaya başlasam o ne yapar, benim gibi kahkaha atar mı ki? ;)

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

2 YORUM

 1. Talcid kullanmadın mı?!

  "Karnımın her noktasına vurabilmeyi nasıl beceriyor bilmiyorum." Onlar minik birer ahtapot :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlaç kullanmadım, direneyim dedim ama o 1 hafta cayır cayır yandım. Bir daha olursa ne yaparım bilmem.
   Evet, kesinlikle ahtapot, 4'ten fazla uzun uzuvları olduğu kesin ;)

   Sil