18.HAFTA: KIPIR KIPIR BALONCUKLARIM VAR!

Mayıs 18, 2012
"Gebe bir kadının karnındaki bebeğin hareketlerini ilk kez hissetmesine quickening denir. Bu hareket pekçok gebe tarafından baloncuklar, kelebeğin kanat çırpması ya da karnın içinde gaz dolaşması olarak algılanır"2 gündür içimde bikaç tane baloncuk yutmuş gibi geziyorum!


Belki 1 tane ama bazen sağ tarafımda bazen sol tarafımda kabartılar halinde içimde patlayan bişiler var. Tarif edemiyorum ama sanki içimde bişey pırt yapıyo gibi :)

Hani suyun içinde olan gaz çıkışı yüzeye yaklaşır ve insanın avcunu gıdıklayarak geçer ya, yüzeyde de "pıt" der ve patlar. Onun gibi.

Geçen akşam tv izlerken ilk kez dikkatimi çekti. Aslında daha önce de belki buna benzer bişeyler hissetmiş olabilirm ama bukadar belirgin olmadığından, herhalde gazdır diye gülüp geçtim. Ama şimdi farklı sanki, belki bunu beklediğim için birsüredir hani bebeğim bana parmağının hatta tırnağının ucuyla vuruyo gibi seyirme gibi şeyler hissediyorum. Henüz görülmüyo dışardan, ve her daim olmuyo, ama ben hissediyorum ya, olduğu zaman da pek bi hoş oluyo insan ;)

18. haftamın ortasındayız. Yaklaşık 1 haftadır ayaklarımda hafif şişlik başladı. Tansiyonum normal hatta düşük ama ben yine de tuza dikkatle yanaşmaya karar verdim. Bir süre turşu falan yok bana. Bol su, bol protein :)

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM