11. HAFTA: 2'Lİ TEST MERAKI

Nisan 02, 2012
Hiç mi geçmek bilmez zaman. Günler, haftalar ne kadar uzunmuş. Bugün, bu uzun bekleyişin son günü (gerçi herşey yolundaysa daha çok uzuuuun bekleyişlerim de olucak ama en azından 1 aylık zamanın sonunda ikili test vaktini görebildim). Yarın büyük gün ve down sendromlu olup olmadığına dair ense kalınlığı ölçülüp kan testi yapılacak. Sonuçların çıkmasını beklemek bir yana ben asıl bebeğimizi tekrar görebilicez diye öyle heyecanlıyım, öyle endişeliyim, öyle mutluyum ve öyle korkuyorum ki :S


Geçen haftayı mide rahatsızlıklarım olmadan (yanma, doluluk hissi vs.), yürüyüş yaparak, öğlen kuvvetli akşam daha hafif beslenerek, bol meyve yiyip süt peynir yoğurt üçlüsünü bol bol tüketerek, baş ağrılarımı çok yaşamadan sadece yorgunlukla baş etmeye çalışarak, ve haftanın ilk kısmını zamanımın yarısını tuvalette harcayarak bitirdim :) Bir de yorulduğum zamanlarda belimin kalçaya yakın kısmına ağrı vurduğunda onu geçirmek için hemen uzanarak...Bu ufak tefek şikayetlerin dışında bana yaşattığı bir olumsuzluk yok meleğimin. Umarım yarın da güzel haberlerini alır, o minicik hareketlerini görebilir ve doya doya seyredebiliriz.

Buarada 2'li test (diğer adıyla 11-14 testi) hakkında daha fazla bilgi almak için Dr. Kağan Kocatepe'nin hazırladığı videoyu seyrederek, Dr. Alper Mumcu'nun hazırladığı bilgi yüklü siteyi okuyarak rahatlamaya çalıştım.

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM