6. HAFTA: İÇİMDE PIT PIT BİR KALP DAHA VAR :)

Şubat 23, 2012
Uzuuun bir bekleyişten, tırnak kemirmelerinden, hop oturup hop kalkmalardan, yerinde zıp zıp zıplamaktan sonra 21 Şubatta doktorumuzla ilk kontrolümüze geldik. Doktorum Serkan Bey şansımıza çok ılımlı, pozitif, ilgiyle dinleyen, konuşan, sıcak birine benziyor. İlk sohbetten ve gerekli tarihlerin sisteme girilmesinden hemen sonra beni ultrasona aldılar. Tarihe göre karından baktığımızda görebilme umuduyla yattım yatağa. Heyecanla, korkudan titreyerek. Ve en güzel haberi aldık ondan. Gebelik kesesi, yolk kesesi ve bebeğimizin henüz bizim göremediğimiz ama doktorun ölçüsüyle 3 mm'lik boyunu gördük. Daha doğrusu kendisi gördü. Yine kendisi kalp atışını da gördü. Bense sadece 1 kez göz kırpması şeklinde olan pıtırcığımın ilk hareketini gördüm. Ama emin olamadığım için, doktordan vajinal ultrasona gerek duymadığı için (florayı bozmamak adına) 2 gün sonra tekrar gelmemizi istedi. Bu arada herşeyin yolunda olduğunu söyleyip birsürü kan ve idrar tahlili isteyip yüreğimize su serpti :)

Gebelik Kesesi 21.8 mm.
Miniğimiz 3 mm.
23 Şubatta tekrar gittiğimizde sonuçların bir kısmını aldık.
TSH hormonum (eskiden olduğu gibi) yine düzensizleşmiş, gebelik tetiklermiş. Endokrinolojiye sevk etti, çünkü gebelikte ayrıca önemliymiş. Bunun dışındaki sonuçlar normal olduğundan hemen beklediğim ana geldik ve ultrasona geçtik :) 2. güzel haberi de verdi bize. Pıtırcığımız 4.5 mm olmuş, büyümüş :) Bu sefer onla beraber kalbi de büyüdüğü için bıt bıt bıt bıt atan kalbini çok net gördük. Aşkım video ile çekince de bu anı ölümsüzleştirmiş olduk. Kanat çırpışı gibi olan bir görüntü bu kadar mı mutlu edermiş insanı? Bu akşam anne ve babalara söylemeye karar verdik. Uzuuun bir dönem bu heyecanı birlikte yaşayalım onlarla diye.

Miniğimiz 4.5 mm.
Akşam 2 aile bize geldiğinde daha önceden tvye yüklediğimiz videoyu biz salonda yokken açtık. Önce "bu da ne", "napıyolar", "kim ki o" sesleri, sonra sessizlik, sonra açılan ağızlar, şaşkın bakışlar, sonra da "yoksa aaaaaaaaayyyyyyyy" şeklindeki çığlık, yüzlerin titremesi, kızarması, ilk yaşlar, ağlamalar, sarılmalar, öpücükler, tebrikler ve "inşallah maşallah" ile pastamız eşliğinde kutladık. Sevgi pıtırcığımız, herkesi nasıl muttu ettin bak bi ;)

BUNLARI OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

0 YORUM