Biz Kimiz?


6 Nisan 1984 doğumlu, İzmirli, şuan itibari ile doktorasını yapmakta olan ve araştırma görevlisi olarak çalışan bir gıda mühendisi. Herşeyden önce çok mutlu bir kadın. Aynı zamanda aşık bir eş, umut vermeye çalışan evlat, kardeş, torun, kuzen, arkadaş, dost, çok bilmiş, pratik, kırılgan, sabırsız, enerjik, seri, elinden geldiğince iyi bir aşçı, fil hafızalı, inatçı bir keçi, açık sözlü, çikolata-kahve ve dans delisi, Ege ve İzmir aşığı, gezmeye doymayan bir seyahat arsızı, her daim şükreden, çok okuyan, çok yazan, haksızlığa gelemeyen, sporsuz duramayan bir anne ve sonsuza dek Atatürkçü bir vatansever. Bugüne kadar istediği herşeyi yapmış biri olarak bundan sonraki hedeflerine daha net daha özgüvenli bakabilen, daha sabırlı ve hoşgörülü bir kadın. Yararı olmayan hırslarından tamamen arınan, büyüyen, olgunlaşan, olmak istediği yerde, olmak istediği insanla ve sevdikleriyle birlikte olan, ve evet, çok huzurlu ve çok mutlu bir anne ;)

Aşkım, parçam, hayatımın anlamı, aldığım nefesim! 20 Mayıs 1980 Ankara doğumlu. En az eşi kadar inatçı ve bir o kadar çok bilmiş, teknoloji hayranı, zeki, pratik, hayat dolu, çok iyi bir aşçı, yufka yürekli, asabi, bir ev kedisi, çok seven bir eş, örnek bir evlat ve dost. Kader önce onu çok sevdiği göklerden ayırmış. Sonra, bir amacı varmış ki bizi İzmir'de en güzel zamanda birleştirmiş. Benim enerji, neşe, huzur ve mutluluk kaynağım, gün ışığım ile 2008'de tanıştık. Temmuz 2009'da birbirimize söz verdik, nişanımızla bağımızı ilan ettik ve sonunda 12 Haziran 2010'da birbirimize "sonsuza dek evet!" dedik.

Biz, birlikte "sen-ben" değil "BİZ" demeyi, iyi günlerin yanında en zor zamanlarda birbirimize en büyük desteği vermeyi, birbirimizin hayatlarına ve düşüncelerine saygılı ve hoşgörülü olmayı, birbirimizi kusurlarıyla kabul etmeyi ve asla değiştirmeye çalışmamayı öğrendik. Dengeledik, tamamladık, örttük, öne çıkardık ve binlerce kez şükür ettik: birbirimizin diğer yarısını bulduğumuz için, sıcacık, mutlu, aşk dolu, sevgi dolu ve huzurlu bir yuvamız olduğu için...

ve

16.10.2012'de "işte tam zamanı" dediğimiz bir anda hayatımızın dönüm noktası olan Demir Canal. Kanatsız meleğimiz, ışığımız, günümüz, gecemiz, rengimiz, dünyamız, annesinin her daim minik kuzusu-kurabiye ellisi, ballı kaymaklı tatlısı, babasının boncuğu-aşkı-böceği. Aldığımız nefes, içtiğimiz su, dünümüz ve yarınımız. Ömrümüzün en güzeli, en vazgeçilmezi, en kıymetlisi. Bizi "biz" yapan, tamamlayan, daha da bağlayan, minicik-sıcacık-huzurlu yuvamızın neşe kaynağı.

Buyuz işte biz. Sade, sevgi dolu, küçücük ama aynı zamanda kocaman bir aile.

Biraz olsun enerjimizden almak isterseniz, bloğumuza bekleriz ;)

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları